wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Blog2 » Najprostszy sposób na elegancki strój

Kontakt

Systemy płatności

  • Przelewy24

Najprostszy sposób na elegancki strój

Data dodania: 15-12-2020Najprostszy sposób na elegancki strój
Jak stworzyć strój, który będzie nie tylko elegancki, ale także wygodny? Co zrobić, by radykalnie skrócić czas wybierania stroju – nie tracić zbyt wiele energii na decyzję i wciąż prezentować się świetnie. Zainspiruj się Stevem Jobsem, który miał jeden perfekcyjnie dobrany strój i nosił go każdego dnia. Możesz zrobić to samo ze swoim ubraniem wyjściowym. Skompletuj przemyślany outfit, który będzie odpowiedni na eleganckie okazje i nigdy Cię nie zawiedzie.


Elementy garderoby i fasony


Kobiety chcące dodać elegancji do swojej codziennej garderoby często decydują się na zakup sukienki. To dobry wybór, chociaż podczas poszukiwań nie powinno się zapominać o zasadach wyboru ubrania, które ma sprawdzić się na wiele okazji. Przede wszystkim sukienka powinna mieć odpowiednią długość. Zbyt krótka może przysporzyć stresu w sytuacjach o bardzo oficjalnym charakterze (np. na rozmowie o pracę). Sukienka nie powinna być także zbyt wykrojona. Taki fason także mógłby być nieakceptowalny podczas różnych wydarzeń. Zamiast odsłaniać ciało, warto podkreślić atuty sylwetki (np. talię). Długość rękawa jest dowolna. Najlepiej kierować się własnymi preferencjami lub jeśli ten aspekt jest nam obojętny, wybrać rękaw o długości ¾.
 

Kolejnym dobrym eleganckim outfitem jest połączenie spódnicy i bluzki. Warto zainspirować się stylizacjami biznesowymi. Zwykle jest to zestawienie ołówkowej spódnicy i dobrze skrojonej koszuli. Taki strój jest idealny na spotkania oficjalne i nieoficjalne. Świetnie sprawdzi się również w teatrze oraz na imprezach rodzinnych.
 

Eleganckim, a z pewnością także wygodnym połączeniem będą spodnie i damska marynarka. Taki zestaw świetnie sprawdzi się zarówno w sytuacjach bardzo oficjalnych, jak i codziennych. Tutaj, tak jak w przypadku sukienki, warto zwrócić uwagę na własną sylwetkę i do niej dobrać długość marynarki oraz krój spodni.
 

Eleganckie kolory


Elegancki wygląd nie zależy od koloru. Oficjalnie możemy wyglądać w ubraniach nawet o bardzo intensywnych kolorach. Jednakże w poszukiwaniu uniwersalności i prostoty warto skupić się na czerni i bieli. Przykłady świetnych eleganckich stylizacji wykorzystujących te dwa klasyczne kolory to na przykład:

  • czarna sukienka z białymi wstawkami,
  • biała koszula i czarna spódnica ołówkowa,
  • czarne spodnie i czarna marynarka oraz okazała biżuteria (złota lub srebrna).

 

 


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog