wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Okulary przeciwsłoneczne2 » Okulary przeciwsłoneczne męskie

Kontakt

Systemy płatności

  • Przelewy24

Okulary przeciwsłoneczne męskie


Męskie okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją to akcesoria, które z pewnością przydadzą Ci się w słoneczne dni. W takie dodatki powinien zaopatrzyć się każdy mężczyzna, który dba o wzrok, a przy tym chce wyglądać stylowo w każdej sytuacji. Dostępne w naszej ofercie męskie okulary polaryzacyjne zapewniają ochronę oczu przed promieniami słonecznymi. Wyposażone zostały w filtr UV 400, zabezpieczający wzrok przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA, UVB i UVC, a przy tym gwarantuje doskonałą widoczność w każdej sytuacji.

Męskie okulary sportowe z polaryzacją

Męskie okulary sportowe z polaryzacją charakteryzują się funkcjonalnością i ponadczasowym designem. Doskonale sprawdzą się podczas różnych aktywności, zarówno latem, jak i zimą. Pasują nie tylko do sportowego ubioru, ale również wielu codziennych stylizacji. Sprzyjają poprawie ostrości widzenia przy mocnym nasłonecznieniu, możesz zatem bez obaw prowadzić w nich samochód czy jeździć na rowerze. Sportowe okulary polaryzacyjne przydadzą się podczas joggingu, jazdy na nartach i uprawniania innych plenerowych sportów. Bez wątpienia warto mieć je przy sobie także podczas spacerów i terenowych wycieczek.

Męskie okulary przeciwsłoneczne – jaki model wybrać?

Męskie okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny dodatek, ale przede wszystkim niezbędna ochrona dla oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Przy wyborze modelu okularów należy zwrócić uwagę na filtr UV, który powinien wynosić minimum UV400. Taki filtr zapewni skuteczną ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Wybór odpowiednich okularów może być jednak trudny, zwłaszcza dla mężczyzn, którzy chcą łączyć styl z funkcjonalnością. Pierwszym krokiem w wyborze okularów przeciwsłonecznych jest określenie kształtu swojej twarzy. Oprawki powinny harmonizować z rysami twarzy.  

Mężczyźni o owalnej twarzy mogą pozwolić sobie na dużą swobodę w wyborze okularów, gdyż większość modeli będzie im pasować. W przypadku okrągłej twarzy warto wybrać okulary o prostokątnych lub kwadratowych oprawkach, na przykład nerdy. Wysmuklą i wydłużą one optycznie. Panowie o kwadratowej twarzy powinni postawić na okulary o zaokrąglonych kształtach, na przykład okrągłych oprawkach lub okulary męskie pilotki. Dzięki temu zmiękczy się wyraźny obrys. W przypadku trójkątnej twarzy warto wybrać okulary o szerokich oprawkach, które zrównoważą proporcje.