wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Blog2 » Jak ubrać się na rozmowę o pracę?

Kontakt

Systemy płatności

  • Przelewy24

Jak ubrać się na rozmowę o pracę?

Data dodania: 30-11-2020Jak ubrać się na rozmowę o pracę?

Strój na rozmowę o pracę to Twoja wizytówka. Tego dnia warto się postarać, bo wygląd może znacząco wpłynąć na decyzję pracodawcy. Spraw, by strój zadziałał na Twoją korzyść i wybierz ubrania, które podkreślą Twoją osobowość i profesjonalizm.



Strój na rozmowę kwalifikacyjną a przyszłe stanowisko

 

Strój, który założysz na rozmowę o pracę, należy dopasować do charakteru stanowiska, o które się ubiegasz. Przygotowania powinnaś zacząć odpowiednio wcześniej, by nie działać pochopnie. Przede wszystkim zrób research. Dowiedz się czegoś o kulturze organizacyjnej panującej w danej firmie. Na podstawie tego dopasuj swój ubiór. Pamiętaj jednak, że lepiej wyglądać zbyt elegancko niż niechlujnie. Nawet więc jeśli atmosfera panująca w firmie wydaje się luźna, zadbaj o elegancki wygląd.
 

Jeśli aplikujesz na wysokie stanowisko, powinnaś prezentować się pewnie i profesjonalnie. Warto zdecydować się wówczas na damską marynarkę lub garsonkę. Dopasowana do odpowiednich spodni będzie tworzyła świetny strój biznesowy, zgodny ze stylem cenionym na stanowiskach dyrektorskich.
 

Jeśli natomiast Twoja przyszła posada ma charakter pracy kreatywnej, możesz delikatnie oderwać się od sztywnych zasad elegancji i postawić na coś ciekawszego. Zabawa kolorami w stroju na rozmowę kwalifikacyjną może udowodnić rekruterom, że design to naprawdę Twoja pasja i jesteś stworzona do tej pracy!
 

Istnieją elementy garderoby, które będą odpowiednie w większości przypadków. Są to:

  • spódnica ołówkowa,
  • damska marynarka,
  • biała koszula.
 

Pamiętaj jednak, by do niczego się nie zmuszać. Jeśli nie lubisz spódnic, nie zakładaj ich. Zdecyduj się na eleganckie spodnie – czarne lub granatowe. Najważniejsze jest Twoje samopoczucie i komfort.
 

Strój na rozmowę kwalifikacyjną a pora roku

 

Gołe nogi na rozmowie o pracę to poważne faux-pas. Do spódnic i sukienek rajstopy są obowiązkowe – nawet w lecie. Jeśli pogoda jest wyjątkowo upalna, warto zdecydować się na przewiewne spodnie z oddychającego materiału. Dobrym pomysłem będzie bawełna lub len. Mimo wysokiej temperatury zrezygnuj z głębokich dekoltów i bluzek na ramiączkach. Prezentowałabyś się nieelegancko.
 

Zimą największym problemem są okrycia wierzchnie. Nieporadne zdejmowanie z siebie kolejnych warstw ubrań na oczach rekruterów może być krępujące dla obydwu stron. Jeśli masz taką możliwość, zostaw kurtkę lub płaszcz w samochodzie. W innym przypadku postaraj się na czas rozmowy przechować ubrania w recepcji firmy.
 

Najbardziej problematyczną częścią garderoby jest obuwie. Pamiętaj, by buty nie odsłaniały palców, ani pięty. Nie powinny również mieć zbyt wysokiego obcasa. Zimą, ze względu na temperaturę, problem staje się jeszcze trudniejszy do rozwiązania. By nie stawić się na rozmowę kwalifikacyjną w wielkich zabłoconych butach, przemyśl zabranie ze sobą pary eleganckich butów na zmianę, by założyć je dopiero na miejscu. Klasyczne czarne szpilki na średniej wysokości obcasie sprawdzą się najlepiej.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog