wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Blog2 » Jak ubrać się do teatru lub filharmonii?

Kontakt

Systemy płatności

  • Przelewy24

Jak ubrać się do teatru lub filharmonii?

Data dodania: 29-11-2021Jak ubrać się do teatru lub filharmonii?
Teatr i filharmonia to miejsca, w których obcujemy ze sztuką. Spektakl czy uroczysty koncert to niecodzienne wydarzenia, które wymagają specjalnej oprawy, także w kwestii stroju. Jeżeli nie wiesz, jak stworzyć udaną stylizację na taką okazję, nasz wpis przyjdzie Ci z pomocą.


Choć teatry i filharmonie nie narzucają widzom, jak powinni być ubrani, panuje tam odwieczna, niepisana zasada, która wymaga elegancji, będącej wyrazem szacunku do twórców wydarzenia artystycznego. Z tego powodu warto zadbać o odpowiedni dress code, który połączy elegancję z dobrym smakiem i wyczuciem stylu. Z pewnością dobrym wyborem będzie więc wieczorowa sukienka, należy jednak zachować umiar zarówno w kwestii długości, jak i głębokości dekoltu. Najbardziej uniwersalne są kreacje, których długość sięga okolicy kolan. Dobrym wyborem będą także sukienki do łydki. Długie suknie lepiej zarezerwować na wydarzenia najwyższej rangi - wyczekiwane premiery albo też specjalne koncerty noworoczne. Coraz częściej do teatru i filharmonii wybieramy też spodnie. Jeśli postawimy na elegancki materiał i połączymy je z odpowiednią bluzką i żakietem, także stworzymy udaną stylizację. Lepiej sprawdzi się ona jednak w teatrze niż w operze. 
 

Oprócz rodzaju stroju liczy się także jego kolor oraz zastosowane dodatki. Z pewnością warto unikać krzykliwych połączeń. Minimalizm i stonowane barwy będą najlepszym wyborem. Biżuteria powinna podkreślać całość stylizacji, nie może być jednak zbyt dominująca. Podobnie jest z torebką. Najlepiej wybrać niewielką kopertówkę, także ze względu na fakt, że duża torebka może przysporzyć problemów związanych ze znalezieniem dla niej miejsca. 
 

Elegancka sukienka, kostium, a może spodnie w towarzystwie bluzki i marynarki - każda z tych możliwości sprawdzi się w teatrze i na uroczystym koncercie. Przed wyjściem warto jednak dokładnie dowiedzieć się, jaka jest ranga wydarzenia, by wybrać strój, który będzie mu najlepiej odpowiadał, a jednocześnie sprawi, że będziemy czuć się w pełni wyjątkowo.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog