wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Blog2 » Jak ubrać się do pracy?

Kontakt

Systemy płatności

  • Dotpay
  • iMoje

Jak ubrać się do pracy?

Data dodania: 30-11-2021Jak ubrać się do pracy?
Strój to ważny element wyglądu, który wpływa na nasz wizerunek. Z tego powodu jego dobór jest niezwykle istotny, szczególnie w pracy. Powinien być on dostosowany do rodzaju wykonywanych zadań, a także uwzględniać obowiązujący dresscode. I choć trudno wskazać uniwersalny ubiór ze względu na liczne profesje, mimo wszystko da się określić pewne ogólne prawidłowości. Dowiedz się, jak się ubrać do pracy.


Istnieją profesje, w których strój jest z góry narzucony. Pracownicy banków czy sieci telefonii komórkowych nie mają w tej kwestii zbyt dużego pola do popisu, ponieważ muszą nosić strój dostarczony przez pracodawcę. W innych sytuacjach decyzja ta należy do pracownika, musi więc uwzględnić charakter firmy oraz wymogi panujące w danym miejscu pracy. Nie ulega jednak wątpliwości, że warto postawić na elegancję, ponieważ niezależnie od sytuacji pozytywnie wpłynie na nasz wizerunek. W związku z tym w cenie zawsze będzie klasyka - spódnica ołówkowa, damska marynarka i biała koszula podkreślą profesjonalizm i zaangażowanie, a także będą świadczyły o szacunku zarówno do miejsca pracy, jak i do klienta. Kobiety, które nie przepadają za spódnicami, równie dobrze będą wyglądały w cygaretkach lub innych eleganckich spodniach.


Dobrym wyborem do pracy są także sukienki, choć muszą one podlegać pewnym zasadom. Przede wszystkim nie powinny być zbyt krótkie, a także za bardzo wykrojone. Trzeba także unikać sukienek bez rękawów. Zamiast odsłaniać ciało, warto podkreślić atuty sylwetki, np. za pomocą paska. Kobieca sukienka midi z odpowiednim dekoltem z pewnością będzie dobrym, codziennym strojem do pracy. 
 

A co z ulubionymi dżinsami? Czy należy je zostawić w szafie jedynie na nieoficjalne okazje. Wszystko zależy oczywiście od charakteru pracy, ale w wielu sytuacjach ten rodzaj garderoby będzie jak najbardziej dopuszczalny. Wiele firm decyduje się na tzw. casual friday i w piątki dopuszcza nieco luźniejszy strój. Jeśli zdecydujesz się na dżinsy, muszą być one schludne, naszycia czy przetarcia z pewnością nie będą dobrym wyborem. Do tego zawsze warto połączyć je z nieco bardziej elegancką górą, by stworzyć odpowiedni outfit do pracy.
 

W miejscu pracy spędzamy dużą cześć swojego życia. Z tego powodu wybierając strój, powinnyśmy z jednej strony postawić na wygodę, z drugiej zaś uwzględnić wymogi stawiane przez pracodawcę. Nie ulega wątpliwości, że klasyczna elegancja w każdej sytuacji będzie bezpiecznym wyborem.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog