wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Blog2 » Jak odpowiednio ubrać się na uroczystości kościelne?

Kontakt

Systemy płatności

  • Przelewy24

Jak odpowiednio ubrać się na uroczystości kościelne?

Data dodania: 16-06-2021Jak odpowiednio ubrać się na uroczystości kościelne?
Każdy z nas brał zapewne wielokrotnie udział w uroczystościach kościelnych. I choć ich charakter może być różny, łączy je wspólna cecha - są podniosłe i wymagają szczególnej oprawy. Dotyczy to zarówno przebiegu samej ceremonii, jak i odpowiedniego stroju. Podpowiadamy, jak się ubrać na uroczystości kościelne.


Nie ulega wątpliwości, że ubiór na uroczystości kościelne powinien być elegancki. Z pewnością należy więc unikać odsłoniętych ramion, dużych dekoltów czy zbyt krótkich spódnic. Trzeba mieć także świadomość, że charaktery uroczystości wymusza odpowiedni strój - zupełnie inaczej ubierzemy się na chrzest, komunię czy ślub, a inaczej na pogrzeb. 

Wybierając się na chrzest lub komunię, powinnyśmy postawić na skromniejszą i stonowaną stylizację. Krzykliwe kolory nie będą w tym przypadku dobrym wyborem. Elegancka sukienka midi lub maksi lub też niezbyt krótka spódnica w towarzystwie bluzki z dłuższym rękawem to optymalne rozwiązanie. Może się także zdarzyć, że wybierzemy górę bez rękawów, szczególnie w upalne dni. Musimy jednak pamiętać o tym, aby na czas pobytu w kościele osłonić ramiona szalem bądź też wybrać żakiet. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby panie, które nie przepadają za sukienkami czy spódnicami wybrały spodnie. Powinny być one jednak eleganckie. Najlepiej postawić na klasyczną czerń lub granat i wybrać odpowiedni rodzaj tkaniny.
 

Niezwykle popularnym rodzajem uroczystości kościelnych jest ślub. W tym przypadku kwestia stroju jest nieco trudniejsza, bowiem najczęściej zaraz po ceremonii udajemy się na przyjęcie weselne. Trudno zatem pogodzić skromny kościelny ubiór z efektowną suknią, jaką najczęściej chcemy zabłysnąć podczas zabawy. Dobrym rozwiązaniem będzie zatem dłuższa marynarka, która na czas pobytu w kościele pozwoli nieco ukryć często ekstrawagancką i błyszczącą kreację. W chłodniejsze dni w tej roli doskonale sprawdzi się również elegancki płaszcz.
 

Wybierając się na uroczystość kościelną musimy dostosować strój do jej charakteru. Klasyczna elegancja z pewnością zawsze będzie dobrym wyborem.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog