wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Blog2 » Do czego nosić okulary retro?

Kontakt

Systemy płatności

  • Przelewy24

Do czego nosić okulary retro?

Data dodania: 20-04-2022Do czego nosić okulary retro?
Okulary jeszcze jakiś czas temu były jedynie przykrą koniecznością, a posiadacza narażały na otrzymanie niechlubnego miana okularnika. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej, ponieważ zauważono, że są one ważnym elementem wpływającym na wizerunek. Zagościły więc na modowych wybiegach, wpisując się w obowiązujące w danym czasie trendy. I choć można tam zobaczyć różne ich rodzaje, co kilka sezonów modowych do łask wracają okulary retro. Dowiedz się, do czego je nosić.


Okulary retro - co to takiego?


Wśród wielu rodzajów okularów na szczególną uwagę zasługują te w wersji retro. Są wśród nich zarówno zerówki, jak i okulary korekcyjne czy przeciwsłoneczne. I choć mogą cechować się dość dużą różnorodnością, najczęściej poznamy je po dużych, owalnych szkłach i grubych, zwracających uwagę oprawkach. Oprócz tego za okulary retro niekiedy uznaje się także popularne pilotki. Kiedyś okulary tego typu uważano jedynie za nieatrakcyjny dodatek, który z konieczności musiały nosić osoby z wadami wzroku. Sytuacja jednak diametralnie się zmieniła od kiedy zaczęto je traktować jako ważny element stylizacji. Doskonale podkreślą one miejski, codzienny look, ale będą też dobrym wyborem na ważne okazje, nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby zestawić je z bardziej eleganckimi strojami. 
 

Kto powinien nosić okulary retro?


Wybierając okulary retro, trzeba przede wszystkim określić, czy mamy odpowiedni kształt twarzy. Ze względu na duże okrągłe lub owalne szkła oraz rzucające się w oczy oprawki, będą one dobrym wyborem dla osób o szczupłej, drobnej twarzy z wyrazistymi rysami. Z pewnością nie są zaś polecane posiadaczom twarzy okrągłej, mogą bowiem niekorzystnie wpłynąć na proporcje. Jeśli zatem Twoja twarz jest okrągła, a mimo to marzą Ci się okulary w stylu retro, lepiej zdecyduj się na pilotki. Soczewki o niesymetrycznym kształcie przypominającym krople wody dzięki swojej nietypowej formie pasują do wszystkich kształtów twarzy.


Okulary retro to ciekawy dodatek niemalże do każdej stylizacji. Dzięki nim z pewnością wyróżnisz się z tłumu i poczujesz się naprawdę wyjątkowo.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog