wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Blog2 » Do czego nosić baleriny?

Kontakt

Systemy płatności

  • Przelewy24

Do czego nosić baleriny?

Data dodania: 18-05-2022Do czego nosić baleriny?
Każda modna kobieta zwraca uwagę zarówno na wszystkie elementy stroju, jak i na sposób zestawienia ich ze sobą. Liczy się dla niej atrakcyjny, adekwatny do sytuacji wygląd, ale także wygoda. Z tego powodu w jej szafie znajdują się stylizacje na różne okazje, a także pasujące do nich buty. Wśród nich z kolei nie może zabraknąć balerinek, jest to bowiem obuwie zapewniające najwyższy komfort. Czy jednak można założyć je do wszystkiego? Podpowiadamy, do czego nosić baleriny.


Baleriny - co to takiego?


Baleriny to rodzaj damskiego obuwia, który charakteryzuje się wyglądem przypominającym baletki. Są to buty na płaskiej podeszwie lub też z minimalnym podwyższeniem, pełniącym rolę bardzo cienkiego obcasa. Początkowo przeznaczone były jedynie do tańca i służyły baletnicom. Na wybiegi modowe zawitały natomiast na początku lat czterdziestych XX wieku, wtedy to bowiem w znanej nam do dzisiaj formie zostały stworzone przez markę Repetto. Szczyt ich popularności przypadł natomiast na lata pięćdziesiąte przede wszystkim za sprawą Brigitte Bardot. Od tego czasu na stałe wpisały się w modowe trendy i zadomowiły w kobiecych szafach. Panie pokochały je za prostotę i wygodę i zakładają je niemal na każdą okazję.
 

Baleriny na co dzień czy od święta?


Baleriny to buty, które można założyć niemalże do wszystkiego. Będą doskonałym wyborem do codziennych stylizacji. Bez problemu wpiszą się w luźny, miejski look, zapewniając wygodę zarówno podczas spaceru czy zakupów, jak i w czasie intensywnego dnia w pracy, o ile oczywiście wpisuje się to w dress code firmy. Pasują do spodni i krótkich spodenek, ale także do spódnic czy sukienek o różnych długościach. Można nosić je na co dzień, ale także założyć na bardziej uroczyste, rodzinne spotkanie. Mimo że są niezwykle uniwersalne, istnieją pewne sytuacje, w których należy ich unikać. Z pewnością nie nadają się na bardzo ważne uroczystości i nie pasują do sukni wieczorowych. W takich sytuacjach zdecydowanie lepszym wyborem będą buty na obcasie. 


Baleriny to buty, których nie może zabraknąć w żadnej kobiecej szafie. Dzięki nim prawie każda stylizacja będzie udana, a stopy podczas chodzenia będą miały zapewniony pełen komfort.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog